• Denizden sofraya her zaman güvenle...

BLOG

Yasal Olarak Avlanabilir Balık Boyu Çizelgesi

Usulsüz avlanma denizlerimiz ve balık türlerimiz için büyük bir tehdit oluşturuyor ve usulsüz avlanma sonucu birçok balık türü de soframıza olması gereken boyuttan küçük olarak geliyor.

Devamını Oku
Lakerda’nın Hikayesi

Hepimizin bir başlangıcı, bir hikayesi var. Hikayeler insanları, mekanları ve dahi yemekleri değerli kılar. Sofraların vazgeçilmezi, balıkla yapılan yemeklerin en değerlilerinden biri Lakerda’nın hikayesini bilenleriniz var mı? Buyurun anlatalım:

Devamını Oku
Hangi Mevsimde Hangi Balık Yenir?

Her balığın mevsimi farklıdır. Mevsiminde tüketilen balıklar daha sağlıklı ve lezzetli olurlar. Balığın doğru zamanda tüketilmesi kadar nasıl pişirildiği de önemlidir. Bunun için balık pişirme yöntemlerini ve hangi balığın, nasıl pişirileceğini bilmekte fayda var. Mutfağınızda bulunduracağınız bir balık mevsim tablosu sayesinde hangi mevsimde hangi balığı yiyebileceğinizi takip edebilirsiniz.

Devamını Oku
Balık Alırken Bu Kriterlere Dikkat

Balık alırken en önemli hususlardan bir tanesi taze mi bayat mı olduğudur. Balık faydalı bir besindir evet; fakat eğer aldığınız balık taze değilse orada herhangi bir fayda veya besin değerinden bahsedilemez. Yanlış bir seçim lezzetsiz bir öğüne tekabül edebileceği gibi üstelik sağlık sorunlarına da yol açabilir. Bu neden balık alırken taze olup olmadığı konusu çok önemlidir.

Devamını Oku
Balık Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Balık yemek sağlığımız için son derece önemlidir. Özellikle çocuklar ve hamileler için. İçinde bulunan Omega 3 sayesinde çocukların ve anne karnındaki fetusun zeka gelişimi tamamlanır. Omega 3 yağını vücudumuza doğru oranda aldığımızda, yediğimiz her besinin vitaminleri vücudumuzda doğru oranda emilir. Bu nedenle uzmanlar haftada 2-3 kez balık yememizi öneriyorlar.

Devamını Oku